| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Push In, Spring |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 800 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 32 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
